Augusztus 14-én a holland VDL egy hosszadalmas átvételi procedúrát követően hivatalosan is integrálta a Van Hool észak-macedóniai, Szkopje mellett a 2010-es évek közepén zöldmezős beruházásként épült karosszériaépítő üzemét, amely vélhetően a csődbe ment belga buszgyártó amerikai piacának megszerzése mellett a legnagyobb motivációt jelentette a forintban átszámolva milliárdos nagyságrendű felvásárlás megvalósításában, ezt erősitik meg egyes iparági források és a Van Hool termékpalettájának leépítése is.
A VDL tavasszal vásárolta fel a legendás Van Hool egyes vagyonelemeit, termékpalettáját, annak gyártási jogait, az 1970-es közepén felhúzott koningshooikt-i telephelyét, valamint az észak-macedóniai, viszonylag modernek számító buszgyártó üzemét is, ami a legnagobb értéket képviseli a tranzakcióban. A belga üzemmel, mivel az a VDL szerint nem alkalmas költséghatékony autóbusz-gyártás megvalósítására, nincsennek komoly tervek. A Van Hool egykori központjaként szolgáló koningshooikt-i fő telephelyen tehát a továbbiakban nem folyik majd buszgyártó tevékenység, csupán a Van Hool tudásközpontja (legalábbis ami marad belőle), kutató-fejlesztő részlege és az after-sales szolgáltatások maradnak Belgiumban, ide a korábban foglalkoztatott közel 2000 alkalmazott közül mindössze 250-et vett vissza a VDL.
Az észak-macedóniai üzemben, ami ezentúl VDL Van Hool Macedonia néven fog tovább működni, viszont a VDL nem tervez létszámcsökkentést, ott 1350 alkalmazottal folytatta tovább a Van Hool prémiumkategóriás turistabuszok gyártását. A VDL tervei között szerepel a szkopjei üzem fejlesztése, ugyanis a telephely az üzleti átstrukturálás és a modernizáció révén stratégiai szerepet fog betölteni a jövőben a VDL gyártási folyamataiban.
A gyárban idővel jó eséllyel megjelennek majd a VDL saját típusai is, erre enged következtetni a Van Hool egykori termékpalettájának leépítése; befejeződik a nemrégiben kifejlesztett, városi forgalomra tervezett, troli-, hidrogén- és tisztán elektromos hajtással elerhető A-típuscsalád gyártása, s a pletykák szerint kivezetnék az alacsonyabb árfekvésű EX-szériát, valamint az új VDL Vision Futura immár házon belüli közvetlen vetélytársainak számító egyes T-sorozatú távolsági típusok, például az Alicron és az Astron közepes méretű hosszváltozatai (egészen pontosan a T15 és T16 típusjelű kivitelek) is eltűnhetnek a kínálatból. Jelenleg csak az észak-amerikai piacos termékpaletta (rajta az Astromega tengerentúli változataival és a kizárólag Észak-Amerikában forgalmazott távolsági CX-sorozattal), valamint az európai specifikációjú Altano és Astromega megmaradása tűnik biztosnak, ugyanis ezen modellváltozatoknak nincsenek párhuzamos megfelelői az új Vision Futura projektben.
A két ütemben, összesen 42 millió euróból létesített szkopjei üzem megnyitása anno nagymértékben hozzájárult ahhoz – igaz, csak ideiglenesen -, hogy a Van Hool stabilizálja a 2010-es években megrendült gazdasági helyzetét és javítsa piaci pozícióját. Ekkor ugyanis nemhogy profitot nem tudtak termelni Belgiumban, de még üzemi szinten is veszteséget voltak kénytelenek elkönyvelni. Az észak-macedóniai gyártás bevezetése kulcsszerepet játszott a Van Hool fennmaradásában, elsősorban a sokkal olcsóbb munkaerő (a beszámolók szerint az átlagos órabér egytizede volt a belgiuminak) és az alacsonyabb általános működési költségek okán, így a cég versenyképesebb áron tudta előállítani termékeit, ezt szeretné most kihasználni a VDL is.
A 78 000 m²-es szkopjei üzem éves gyártasi kapacitása 900-1000 autóbusz, azaz legalább 100 egységgel több, mint a VDL nemrégiben átadott ultramodern roeselare-i összeszerelő üzeméé.