
Teljesen automata üzemmódban működő Volvo FMX a svédországi Kristinebergben található bányában
A programban két teljesen elektromos hajtású, 12 méteres, 40 ülőhellyel rendelkező Volvo 7900 típusú autóbusz vesz részt, melyekbe a Volvo és az NTU közös autonóm megoldásait fogják telepíteni. Az együttműködés keretében kifejlesztett autonóm autóbuszok 2019 elején érkeznek Szingapúrba. A buszokat GPS alapú globális helymeghatározó rendszerrel és LIDAR (fényérzékelő és távolságmérő) érzékelőkkel fogják felszerelni. Ez utóbbi lézersugarakat használ a környezet feltérképezéséhez és akadályok felderítéséhez. A LIDAR technológia gyakran előkerül a részben vagy teljesen önvezető járművek kapcsán. A szenzorok úgy alkotnak 360 fokos képet környezetükről, hogy lézerfényt bocsátanak ki (legyen az látható, infravörös vagy akár ultraibolya hullámhossz-tartományú), és a fény környező objektumokról való visszaverődésének idejét és szögét mérik , így meghatározva azok távolságát.
A második tesztbuszt az SMRT tömegközlekedési szolgáltatóval együttműködve fogják tesztelni, ugyancsak zárt területen, az SMRT egyik telephelyén. A cél ebben az esetben az, hogy a jellemzően elektromos hajtású autóbuszok a jövőben képesek legyenek önállóan végrehajtani a lemerült akkumulátorok feltöltését az erre alkalmas végállomásokon, illetve a járműtelepen, valamint ezen kívül buszvezető nélkül haladjanak át a gépi mosón és parkoljanak a helyükre.
A felsorolt partnereken kívül a két fél együtt fog működni a svájci-svéd ABB mérnöki csoporttal is. Az ABB által szállított OppCharge rendszerű gyorstöltő állomások 3-6 perc alatt képesek bármelyik, jelenleg üzemben levő elektromos és hibrid autóbusz akkumulátorainak feltöltésére az OppCharge nyílt szabványú interfész segítségével.
Fotók: Volvo Buses, Volvo Trucks
Ne maradjon le a legfrissebb buszos hírekről, kövessen minket Facebookon is!