Idehaza kevésbé ismert tény, hogy a Daimler Buses nemcsak mannheimi gyárában, hanem Franciaországban is végzi a Mercedes-Benz Citaro típuscsalád különféle változatainak végszerelését. A vállalat Ligny-en-Barrois-ban működő üzeme 1980 óta létezik, ekkor vásárolta meg Otto Kässbohrer, a Setra alapítója a csődbe ment Rouméas cég gyárát, amely korábban építőipari tevékenységgel, közműépítési munkálatokkal foglalkozott. Az új tulajdonos az akvizíciót követően 30 millió frankos beruházással alakította át autóbuszgyártásra az üzemet, amely az elmúlt 45 évben az európai buszgyártás egyik meghatározó helyszínévé nőtte ki magát. A létesítmény ma már a Daimler-csoport érdekeltségébe tartozik, ahová a Kässbohrer Setra és a Mercedes-Benz buszgyártó üzletágának 1995-ös fúziójával került.
A franciaországi üzem létrehozásának gyökerei azonban még ennél is korábbra nyúlnak vissza. A hetvenes években az európai autóbuszpiacot erőteljes protekcionista tendenciák jellemezték, ezért a német Karl Kässbohrer Fahrzeugwerke GmbH úgy döntött, hogy Franciaországban is létrehoz egy buszgyárat. A cég francia leányvállalatát 1979-ben alapították meg Kässbohrer Industrie Ligny S.N.C. néven. A helyszín kiválasztásánál számos tényezőt figyelembe vettek: az ország északkeleti részén fekvő Ligny-en-Barrois ideális adottságokkal rendelkezett, hiszen megfelelő méretű terület állt rendelkezésre bővítési lehetőségekkel, kiváló közlekedési kapcsolatok biztosították az elérhetőséget az N4-es főúton és a Párizs–Strasbourg vasútvonalon keresztül, ráadásul a régióban elérhető munkaerő is adott volt. A helyi hatóságok teljes mértékben támogatták a projektet, a francia kormány pedig mindössze egy feltételt szabott: az itt gyártott buszok legalább 50%-át exportra kellett értékesíteni.
A sorozatgyártás 1981 márciusában indult el, az első itt készült Setra autóbusz egy S 215 Rational HR volt. Kezdetben az Ulmból érkező vázszerkezeteket még német szakemberek felügyelete mellett szerelték össze, de a helyi dolgozók gyorsan elsajátították a szükséges tudást. A „Le Setra qui vient de France” („A Setra, amely Franciaországból érkezik”) szlogen hamar a francia buszipar magas minőségének szimbólumává vált, a Setra buszok pedig rövid idő alatt a második legnépszerűbb modellekké váltak a francia piacon.
Az üzem 1995-ben került a Daimler-csoport égisze alá, amikor az akkorra már gazdaságilag megrendült Kässbohrer-Setra egyesült a csillagos márka autóbuszos részlegével, amely ezzel megmentette a céget a csődtől. Azóta a konszern haszongépjárműves divíziója függetlenedett az egykori anyavállalattól, a Daimler AG-tól (jelenleg Mercedes-Benz Group AG). A gyártási folyamatok az EvoBus – ma már Daimler Buses – hálózatba való integráció óta jelentős fejlődésen mentek keresztül: míg az első Setra autóbusz 1981-es legyártása után több mint két évtizedbe telt, hogy a 7500. jármű 2005-ben elkészüljön, a következő 6000 darabot már mindössze hat év alatt sikerült legyártani.
A gyáregységben 1996 óta Mercedes-Benz autóbuszok is készülnek. Az üzem fennállásának 45 éve alatt már közel 30 ezer jármű gördült le a franciaországi szerelősorokról, a jelenlegi éves termelési volumen 2000 autóbusz. Emellett 2001 és 2009 között mintegy 3000 darab Mercedes-Benz Sprinter minibuszt is összeszereltek itt.
A Daimler Buses France lotaringiai üzemének fő tevékenysége 2008 óta elsősorban a Mercedes-Benz Citaro sorozat dízelmotoros kiviteleinek összeszerelése volt. A gyártásprogram 2019-ben a lágyhibrid változattal bővült, tavaly pedig az eCitaro család franciaországi sorozatgyártása is megkezdődött – Mannheim mellett ez a második helyszín, ahol a típus gyártása folyik. A dízel és az elektromos termékvonal közös gyártósoron készül. A Daimler Truck 2030-ig összesen 50 millió eurót fordít a franciaországi gyár fejlesztésére. A hírek szerint a létesítmény a tavaly novemberben egyelőre prototípusként bemutatott Mercedes-Benz eIntouro helyközi villanybusz gyártásában is szerepet kap majd.
A francia gyáregységben jelenleg nem zajlik vázgyártás, itt kizárólag a készre szerelési folyamatokat végzik. A vázszerkezetek Mannheimből, valamint az eredetileg szintén a Kässbohrer által alapított, a csehországi Holýšovban működő üzemből érkeznek. Magyar szempontból említésre méltó, hogy az ArrivaBus budapesti flottájában forgalomba álló Mercedes-Benz Citaro G csuklós autóbuszok, valamint a BKV 65 darabos Citaro K flottájának minden szerelési folyamata itt zajlik majd. A csuklós járművek karosszériái Mannheimben, a Citaro K midibuszok vázszerkezetei pedig Holýšovban készülnek.