A mostani immár a második alkalom, hogy az Amszterdam-Schiphol légikikötő reptéri szolgálatra tisztán elektromos hajtású autóbuszokat szerez be. A repülőtér üzemeltetője első elektromos buszflottáját még 2015-ben állította forgalomba; akkor a 35 darab BYD K9-es a világ első repülőtéri szolgálatot ellátó villanybuszai közé tartozott, s érkezésükkel a teljes repülőtéri buszflottát leváltották. A járművek mára elérték hasznos élettartamuk végét, ezért az üzemeltető, a Schiphol Nederland B.V. tavaly ősszel közbeszerzést írt ki egy új elektromos flotta beszerzésére.
A repülőtér az egyre nagyobb befogadóképességű repülőgépek és számos nagyszabású felújítás miatt ezúttal egy nagyobb, 52 darabos flotta megajánlását várta az eljárásban, amelyben az öt pályázó közül az MAN Truck & Bus helyi képviselete adta a legkedvezőbb ajánlatot. A teljes hosszban alacsonypadlós, Lion’s City 12 E buszok 2025 áprilisától váltják elődeiket, s szállítják majd az utasokat a repülőtér területén belül a repülőgépek és a terminál épülete között, vagyis a jól ismert apron-buszok megszokott szerepkörét látják el.
A háromajtós, 2-2-2 ajtóképletű, apron-feladatokra szánt buszok utastere a repülőtéri felhasználáshoz igazodva viszonylag kevés ülőhellyel rendelkezik majd, s az innovatív belső elrendezésnek köszönhetően, amely a hely hatékony kihasználására összpontosít, ezek a járművek több helyet biztosítanak majd az álló utasok számára, mint a BYD K9-esek. A kialakítás nem csak az utasok be- és kiszállítását könnyíti majd meg, illetve gyorsítja fel, hanem növeli az összes hasznos padlófelületet is.
A repülőtér azt viszont nem közölte, hogy a járművek milyen műszaki tartalommal érkeznek, de a kocsikba vélhetően már egy újgenerációs lítium-nikkel-mangán-kobalt-oxid akkumulátor kerül, ami a szóló 12 méteres változatnál jelenleg elérhető 480 kWh-ás maximummal szemben akár már 534 kWh energiatárolóképességet is kínálhat. Mivel az MAN jövőre vezeti be városi kínálatába a ZF AxTrax 2 LF kerékagymotoros portáltengelyt, így az sem egyértelmű, hogy az apron MAN-ek közvetlen hajtásáról az eddig kizárólagosan alkalmazott, az MAN saját, 160 kW névleges- és 240 kW csúcsteljesítményű központi villanymotorja, vagy a ZF frissített portálhídja gondoskodik majd.