Kitekintő

A VDL Citea új generációjából is bevásárol az aacheni ASEAG

A németországi Aachen és vonzáskörzetének közösségi közlekedéséért felelős ASEAG társaság a napokban 33 példányt rendelt a VDL Citea új generációjából, ezen belül 18 darabot a 12,2 méteres szóló, további 15-öt pedig a 18,1 méter hosszú csuklós modellből. A nyugat-német közlekedési vállalat a VDL visszatérő vásárlójának számít: 2015 óta két részletben összesen 52 darab dízelmotoros Citea LLE állt forgalomba a társaságnál, amely 2021-ben nyolc darab Mercedes-Benz Sprinter alapú VDL MidCity minibusszal is bővítette flottáját.

A VDL tisztán elektromos hajtású típusainak 2022-es piaci sikerei után a következő év már nem alakult ennyire fényesen átadások szempontjából a holland gyártó számára: a nemzedékváltás ellenére (vagy talán éppen ezért) a mértékadónak számító Chatrou CME Solutions kimutatása szerint tavaly „csak” 108 újonnan forgalomba állított villanybusz és 1,7%-os piaci részesedés került a cég neve mellé. A 2024-es esztendő ugyanakkor ígéretesen indul, hiszen már önmagában a most megkötött aacheni üzlet darabszáma meghaladja a tavalyi év első felében átadott teljes villanybusz-mennyiséget a VDL-nél, ráadásul idén több szállítás teljesítése is esedékes a típuscsalád egyébként tekintélyesnek mondható, főként német és holland rendelésállományából.

Az ASEAG a teljes hosszban alacsonypadlós Citea LF-122 nevű szóló változatot 490 kWh, míg a Citea LF-181 típusjelű csuklósokat 674 kWh összkapacitású vontatási akkumulátorcsomaggal rendelte meg. Előbbi kocsik 2-2-0, utóbbiak pedig 2-2-2-0 ajtóelrendezéssel érkeznek majd, további specifikációs részleteket egyelőre nem közöltek a felek – leszámítva a címlapképünkön látható gyári grafikát, amely alapján ezeket a járműveket is a tőlünk nyugatabbra lassan egyeduralkodóvá váló digitális kamerákkal szerelik fel hagyományos külső visszapillantó tükrök helyett.

Címlapkép: VDL Bus & Coach

Címkék