Csütörtök délután a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) hallgatói és oktatói vehették közelebbről is szemügyre a KF Service Solutions – Kamion fényező Kft. büszkeségét, a duplacsuklós Hunnoid midibusz prototípusát. A 2015-ös Busexpón bemutatott nem mindennapi járművet korábban már mi is részletesen megénekeltük, de népszerűsége és újdonságereje azóta is töretlen: ahol megjelenik, a hatás nem marad el.
Nem volt ez másként ezúttal sem, az egyetem hallgatói mellett szinte minden arra járóból élénk érdeklődést váltott ki a világon egyedülálló, Fiat Ducato alapokra épített duplacsuklós midibusz. A gyártónál a tavaly áprilisi debütálás óta sem ülnek tétlenül a babérjaikon, az azóta eltelt időben számos különféle bemutatón vettek részt, emellett pedig közúti forgalomban is sokat tesztelték a prototípust.

Ezúttal is nagy volt érdeklődés az ikercsuklós midibusz iránt
A 10 910 mm hosszú jármű főbb műszaki paramétereit és a különleges ikercsuklós konstrukció előnyeit Dr. Szabó István projektmenedzser, a Hunnoid főtervezője, a szabadalmaztatott csuklószerkezet feltalálója ismertette a hallgatókkal. A program keretében bemutatták a típus frissen elkészült reklámfilmjét is (lásd lejjebb), valamint az érdeklődők néhány tempósabb próbakört is megtehettek a busszal.
A Hunnoid vezetése egyébként komoly megszokást igényel, mivel a kanyarok kivezető szakaszában sokszor ellenkező irányba kell tekerni a kormányt, mint ahogy azt az ember gondolná, de a gyártó tapasztalt tesztpilótája, a száguldó mentősofőr-videókkal híressé vált Csordás Tibor már rutinosan teszi be a kanyarokba a tekergő midibuszt.

Ezúttal is nagy volt érdeklődés az ikercsuklós midibusz iránt
A KF Service Solutions – Kamion fényező Kft. jövőbeli terveiről cég kereskedelmi vezetőjét, Hollósi Gábort kérdeztük. Elmondása szerint jelenleg keresik a forrásokat a második számú, továbbfejlesztett prototípus megépítéséhez. Az első kocsival szerzett tapasztalatok alapján a módosított konstrukcióra vonatkozó konkrét elképzeléseik már megvannak. A második Hunnoid egy nagyobb, erősebb, akár elővárosi felhasználásra is alkalmas jármű lesz, a jelenlegi 50 helyett akár 80-90 km/h-s tervezett utazósebességgel. További fejlesztési célkitűzés, hogy az új járműben már ne az A, hanem a legnagyobb terhelést viselő B tengely legyen hajtott, és a karosszéria kialakítása tekintetében is módosítások várhatók. Mivel a gyártó alapvetően Mercedes-Benz Sprinter és Volkswagen Crafter kisáruszállítók átépítésével foglalkozik (ráadásul ezek mindegyike alapesetben hátsókerék-hajtású), könnyen elképzelhető, hogy ebbe az irányba haladhat majd tovább a projekt.