Prága vezetése hosszú évek óta kiemelt figyelmet fordít a fenntartható városi közlekedés fejlesztésére. A cseh főváros közösségi közlekedési hálózata napi szinten közel 1,3 millió utast szolgál ki, így az egyik legforgalmasabb közlekedési rendszert tudhatja magáénak Európában. A trolibuszok ma már fontos szerepet játszanak ebben a rendszerben, annak ellenére, hogy az 1970-es években a város úgy döntött, megszünteti a trolibuszok üzemeltetését. Idén év elején, több mint 50 év kihagyás után azonban újra visszatértek ezek a járművek Prága utcáira, 15 darab SOR TNS 18 és fél kilométernyi, azaz 20 darab Solaris Trollino 24 formájában. Ezzel ráadásul még nincs vége, a város ugyanis további 13 vonalat tervez felsővezetékes infrastruktúrával ellátni, majd önjáró trolibuszokkal kiszolgálni.
2023-ban a Solaris 20 darab duplacsuklós Trollino 24 önjáró trolibuszt szállított le a Prágai Közlekedési Társaságnak (Dopravní podnik hl. m. Prahy, DPP). Ezek a trolibuszok jelenleg a 59-es vonalon közlekednek, amely Nádraží Veleslavín állomást köti össze a Prága-Václav Havel repülőtérrel. A 24,7 méteres Trollinókba, amelyek a leghosszabb forgalomban lévő trolibuszoknak számítanak Csehországban, a Škoda szállította az elektromos hajtásrendszer komponenseit.
Az ötajtós, 2-2-2-2-2 ajtóképletű járművek két Škoda gyártmányú központi villanymotorral és 58 kWh összkapacitású Solaris High Power akkumulátorokkal vannak felszerelve, amelyek lehetővé teszik, hogy a járművek a reptéri expressz viszonylat – melyet kizárólag ezek a monstrumok szolgálnak ki – egyes szakaszain önállóan, felsővezetékes áramellátás nélkül közlekedjenek. Az akkumulátorok töltése menet közben és éjszaka, a garázsban is történik, ami növeli az üzemeltetés hatékonyságát. A trolibuszok akár 180 fő egyidejű befogadására is alkalmasak lehetnek, fedélzetükön pedig 20%-kal több ülő- és 50%-kal több állóhelyet kínálnak, mint hagyományos csuklós társaik.
A Solaris Trollino 24 prágai kivitelét olyan rendszerekkel szerelték fel, amelyek az utasok és a gépkocsivezetők kényelmét és biztonságát egyaránt szolgálják. Ezek közé tartozik a hatékony légkondicionálás, valamint egy átfogó kamerarendszer. Ez utóbbi tartalmaz belső kamerákat, valamint külső egységeket a jármű oldalainak és hátuljának megfigyelésére, továbbá egy tolatókamerát, és egy pantográffigyelő rendszert is. A járművezetők egy kényelmes és biztonságos zárt fülkében végezhetik munkájukat. Emellett a modell rendelkezik szürkület- és esőérzékelővel, amely automatikusan aktiválja a világítást és az ablaktörlőket. A jármű belsejében két kerekesszékes hely is ki lett alakítva. Az utastéri és a külső világítás egyaránt LED-technológiát használ.
Prága azért döntött a duplacsuklós trolibuszok forgalomba állítása mellett, mert reptéri vonalán évek óta problémát jelentett a viszonylat folyamatosan növekvő kihasználtsága, amit a DPP már járatsűrítésekkel sem tudott kielégítően kezelni. A Václav Havel repülőtérre vezető 59-es vonalon ezek a trolibuszok váltották fel a korábban ott közlekedő csuklós autóbuszokat, amelyek gyakran zsúfoltak voltak, különösen a csúcsidőszakokban. Mivel további menetrendi sűrítést nem bírt volna el a maximális kapacitáson járatott vonal, így a közlekedési társaság a városvezetéssel egyetértésében úgy döntött, hogy nagyobb utaskapacitású járműveket vet be a viszonylat kiszolgálására.