Négy évvel a típus bemutatása után a La Manche csatorna másik felén is debütált a Volvo első európai piacos emeletes modellje, a Volvo 9700 DD, melynek jobbkormányos kiviteléből összesen 43 példányt rendelt a Stagecoach a Volvo Buses egyesült királyságbeli és ír képviseletétől. Az első 16 példány a Stagecoach skót leányvállalatánál, a Scottish Citylink társaságnál állt forgalomba.
A 43 darabos széria a kétféle, 4 és 4,25 méteres magasságban és háromféle, 13 és 14,8 méter közötti hosszváltozatban elérhető modell leghosszabb, 14,8 méteres és az Európában szélesebb körben forgalomba helyezhető 4 méter magas kiviteléből kerül ki, a járművek műszaki alapját a Volvo önjáró alvázakért felelős gyáregységében, a svédországi Boråsban készülő Volvo B13R platform alacsony belépésű változata adja. Az alvázhoz egy üzemanyag-hatékony, 12,8 literes, 500 lóerős, 2500 Nm csúcsnyomatékú Volvo D13K erőforrás társul, amely egyaránt képes normál gázolajjal, hidrogénezett növényi olajjal (HVO) és biodízellel (B100) is működni. Erőátviteli egységként pedig a 12 előre- és 4 hátrameneti fokozattal rendelkező Volvo I-Shift AT2612G automatizált sebességváltó szolgál.
A járműveket 81 üléses konfigurációban rendelte meg a Stagecoach, s fedélzetükön az Angliában, Skóciában és Walesben hatályos, akadálymentességre vonatkozó Public Service Vehicles Accessibility Regulations (PSVAR) előírásrendszer követelményeinek megfelelően egy kerekesszékes utas is szállítható. A buszok teljes csomagkapacitása 11 m³, az alsó utasszekció mögött 8 m3-es férőhely áll a pakolnivalók rendelkezésére, míg az utastéri poggyásztartó polcok további 3 m3-t adnak hozzá ehhez a befogadóképességhez.
A aktív biztonságot a már ismert Volvo Driver Support System csomag biztosítja, benne frontális ütközés veszélyére figyelmeztető rendszerrel és sávtartó automatikával, ezen kívül ABS, ASR, ESP, elektronikus vészfékasszisztens és CMS digitális tükörhelyettesítő kamerarendszer is része a járművek felszereltségnek.
A kétszintes 9700-as a Volvo Buses korábban saját tulajdonú helyi partnerénél, a finn Carrus Delta Oy karosszáló vállalatnál készül Volvo licenc alapján. A modell kisszériás, egyedi igények szerint történő sorozatgyártását a piaci premier óta a Carrus végzi lieto-i üzemében. Az 1935-ben alapított Carrus évek óta szoros kapcsolatot ápol a svéd haszongépjármű gyártóval, s 1998 és 2008 között Volvo Bus Finland néven a Volvo Buses leányvállalataként is működött. A céget a Volvo buszos divíziója a svédországi Säffle és a németországi Drögmöller buszgyártókhoz hasonlóan piaci részesedésének növelése érdekében vásárolta fel, de végül a gyenge piaci szereplés és az erősödő verseny miatt kénytelen volt megválni tőle. A partneri viszony azonban ezután is megmaradt, s jelenleg a 9700 DD mellett a második generációs 9700-as S, H és HD modellek is szerepelnek a gyártó termékkínálatában.