Napokon belül bemutatkozik a nagyközönség előtt a Solaris felfrissített csuklós villanybusza, a megújult Solaris Urbino 18 Electric, amely formai szempontból ugyan viszonylag kevés, műszaki tartalmát illetően viszont számos újdonságot tartogat.
A Solaris nulla károsanyag-kibocsátású termékcsaládjának legfrissebb tagja a brüsszeli Busworldön debütál, s egyik leglényegesebb módosítását az jelenti, hogy a Solaris kiiktatta a belső égésű elődtől örökségként megmaradt motortornyos elrendezést. További fontos változás, hogy a modell hajtása egy továbbfejlesztett hajtáslánc-architektúrára épült, valamint, hogy egy, a korábbiaknál jóval nagyobb hatótávot biztosító és nagyobb energiasűrűségű akkupakkal szerelték fel. A megújult villanyhajtású csuklós modellben az akkumodulok, egy modern villanybuszhoz illően, a motorsátorból a tetőre költöztek, ennek köszönhetően vált lehetővé egy jóval tágasabb és világosabb utastér kialakítása. Az akkumodulok többsége a csuklószerkezet környékén került elhelyezésre, a mellső kocsitesten három, a hátsón pedig egy, közvetlenül a csukló után. A brüsszeli demóbusz közvetlen hajtásáról egy központi vontatómotor gondoskodik.
A jármű a 2024 júliusában érvénybe lépő átdolgozott EU-s általános járműbiztonsági rendelet (GSR) előírásainak megfelelve már új ADAS rendszerekkel mutatkozik be. Ilyen, a Solarisnál a kamera alapú holtérfigyelőt váltó radaros kanyarodássegédrendszer – melynek rövid hatótávolságú érzékelőit a mellső tengely mögött helyezték el, jobb, illetve bal oldalon egyaránt-, valamint a radaralapú akadályészlelő, a vészfékjelzés (gyors ütemben pulzáló LED-es féklámpák), az abroncsnyomás-ellenőrző rendszer, az intelligens sebességszabályozó, az elhaladásjelző rendszer, valamint a fáradékonyság- és figyelemérzékelő biztonsági rendszer is.