Skandináviában napjainkban már csak mindössze két városban található trolibuszüzem: a norvégiai Bergenben és a svédországi Landskronában. Utóbbi kapcsán külön érdekesség, hogy Landskrona a maga közel 29 ezer lakosával az egyik legkisebb trolibuszhálózattal rendelkező város. A viszonylag fiatal, 2003-ban felavatott troliüzemet jelenleg már csak négy jármű szolgálja ki, melyekből a legrégebbeiket, a két Ganz-Solaris Trollino 12-est és korábban leállított harmadik társukat, hamarosan három vadonatúj, Škoda hajtásrendszerrel szerelt Trollinóval váltja majd ki a hálózatot év végétől üzemeltető Keolis Sverige.
A Keolis svéd részlege 2024 decemberétől veszi át Landskrona közösségi közlekedésének üzemeltetését a Nobinától; beleértve a trolibusz-hálozatot, két fiatalabb, 2010 után érkezett – egy dízel segédhajtással szerelt Solaris-Škoda Trollino és egy akkumulátoros Trollino – trolibuszt, valamint 14 darab BYD villanybuszt is. A troliflotta legidősebb tagjai, a 2003-ban beszerzett, a GANZ Transelektro Kft. elektronikájával szerelt, már csak két üzemképes Trollino, nevezetesen Elle és Ellen – amelyek fénykorukban a beépített nikkel-metál-hidrid akkumulátornak köszönhetően akár 4 kilométer hatótávolságig szintén képesek voltak önjárásra – már nem kerülnek át az új szolgáltatóhoz. Helyettük és a korábban leállított harmadik nővér, Elvira pótlására a társaság összesen három vadonatúj, Škoda elektronikával szerelt Solaris Trollinót állít csatasorba; ezek önjárási képessége elérheti majd a 20 kilométert is.
Landskronában 2003. szeptember 27-én, csaknem 40 évvel a stockholmi és a göteborgi trolihálozatok felszámolása után indult el a troliforgalom a mindössze 3 kilométer hosszú, 3-as jelzés alatt közlekedő viszonylaton. A vonal a világ egyik legrövidebb trolivonalának számít, s a jelek szerint a villanybuszok térnyerésének ellenére, a város továbbra is ragaszkodik az eredetileg öt troli által kiszolgált üzemhez. A vonalon az ezredfordulón 6 kilométernyi felsővezetékes infrastruktúra épült ki, amely kezdetben három, 2013 és 2020 között pedig öt kocsit szolgált ki. Napjainkban négy troli közlekedik a viszonylaton, az ötödik járművet 2020 óta BYD elektromos buszokkal pótolják.
A város legújabb trolibuszai 2024 decemberében kezdik meg szolgálatukat a Skånetrafiken ernyőszervezet színeiben. Az első jármű hajtásrendszerének beszerelése nemrégiben kezdődött meg a Škoda plzeň-i üzemében. Elkészülte után a városban fogják tesztelni, többek között ellenőrzik majd a hajtás beállításait, a jármű energiagazdálkodását, az önjáró üzemmódott, a motorzajt és a vibrációt is. Ezt követően szállítják majd le a kocsit Svédországba, ahol homologizációs tesztfutások várnak majd rá. A járművek 2-2-1 ajtóelrendezéssel érkeznek, s a hatályos EU-s szabályozásnak megfelelően ellátják őket komplex homlok-, oldal- és hátfali, radar- és kameraalapú holttérfigyelő és vészfékasszisztens rendszerekkel, éberségfigyelővel, intelligens tempomattal és abroncsnyomás-ellenőrző rendszerrel is.