Amint azt már korábban megírtuk az előzetes bontási információk alapján, négy induló jelezte részvételi szándékát a Budapesti Közlekedési központ összesen 160 darab, kisegítő akkumulátoros önjáró képességgel is rendelkező trolibusz beszerzésére irányuló tárgyalásos közbeszerzés részvételi szakaszában. A négy pályázó mindegyike megfelelt az első körös követelményeknek, így a második ajánlattételi szakaszban ezeket a gazdasági szereplőket, nevezetesen az Ikarust, a Škoda Groupot, a Solarist és a Bozankayát hívta fel a BKK a végső ajánlat megtételére.
A reménybeli szállítók listáján tehát régi és új neveket is találunk. A jelentős darabszám okán a Škoda és a Solaris indulása szinte borítékolható volt, a két cég ugyanis korábban konzorciumi partnerként 108 darab akkumulátoros trolibuszt már szállított a magyar fővárosba. A Budapesten tehát immár hagyományosan jó pozícióval rendelkező páros azonban ezúttal külön-külön méreti meg magát. A Škoda Group régi-új szövetségesével, SOR-ral tenne közös ajánlatot, a Solaris által megajánlott járművek villamos berendezéseinek szállítója viszont egyelőre még nem ismert. Mindazonáltal nincs kizárva (mivel a cseh és szlovák piacon is volt már erre példa), hogy a lengyel gyártó is a Škoda Electric hajtásrendszerével pályázik a teljesítés jogáért.
A négyes másik két szereplőjének indulása kisebbfajta meglepetésnek tekinthető, ami különösen igaz az Ikarusra. A magyar gyártó bár fénykorában több száz darabos nagyságrendben értékesített trolibuszokat hazai városok mellett külföldi üzemeltetők részére is, az Ikarus márkanév alatt egy évtizede forgalomba állított szegedi Tr187 típusnéven ismert csuklós trolik átadása óta nem volt hasonló próbálkozása. Az Ikarus buszok értékesítéséért felelős Electrobus Europe Zrt. a BKK mostani tenderére való megfeleléshez így külső partnert kellett, hogy felkérjen, melyet a kínai Yutong „személyében” talált meg. Azt viszont, hogy ez az együttműködés mit takar, egyelőre nem közölték a felek.
A Bozankaya jelentkezése bár váratlan momentum, valójában csak első olvasatra tűnhet meglepetésnek, mivel a török gyártó az utóbbi időben több trolitenderen is próbálkozott régiókban, Prága 70 darabos tenderén például sikerrel pályázott, igaz szerződéskötés itt még nem történt, de könnyen előfordulhat, hogy nem is fog. A megajánlott Bozankaya modell hajtásrendszerét szállító Cegelecet ugyanis időközben felvásárolta cseh piaci konkurense, a Škoda Group. Mivel a Bozankaya a BKK tenderére is a Cegelecet választotta alvállalkozónak, a tulajdonosváltás miatt megvan az esély arra is (ha nem talál másik hajtásrendszer-beszállítót), hogy a török gyártó inkább eláll a részvételtől.
A BKK 160 darabos beszerzése, amelyre az ajánlatkérőnek egyelőre nincs forrása, alapmennyiségként 40 darab, 16 darab szóló és 24 darab csuklós jármű kötelező lehívását garantálná, a fennmaradó 120 troli lehívásáról a BKK szabadon dönthetne. A keretmegállapodás az alapmennyiségen felül szóló és csuklós járművek bármilyen arányú lehívására lehetőséget biztosít; egy opciós lehívás keretében legalább 10 járművet kellene vásárolnia a közlekedésszervezőnek.