Lezárult Miskolc eredetileg a Zöld Busz Program részeként elindított hidrogén- és villanybusz beszerzése, amelynek keretében az MVK Zrt. további hat darab szóló és három darab csuklós elektromos, valamint egyetlen hidrogénhajtású autóbusz megvásárlására hirdetett pályázatot. A beszerzés megvalósítására a HUMDA Zrt. hidrogén üzemanyagcellás és akkumulátoros elektromos buszok beszerzésére kiírt pályázata biztosította volna a forrást, ám Miskolc ezúttal nem nyert támogatást a beruházásra, a város pályázata forrás hiányában tartaléklistára került. A feltételes közbeszerzést az MVK ettől függetlenül lefolytatta, melynek az eredménye mostanra született meg.
Miskolcon jelenleg 10 darab, még 2022-ben beszerzett szóló BYD villanybusz üzemel, ezekhez csatlakozna majd az újabb 10 darab környezetbarát jármű, de persze csak akkor, ha a városnak sikerül forrást találnia a beruházás megvalósítására. Amennyiben ez nem történik meg, akkor a már megkötött szerződések automatikusan, jogkövetkezmények nélkül megszűnnek, és a nyertes ajánlattevők pedig mentesülnek a teljesítés kötelezettsége alól.
A tender három szakaszból állt, külön-külön lehetett pályázni a szóló és a csuklós villanybuszok, valamint a hidrogénbusz szállítási jogáért.
Az első részben, amely 3 darab elektromos csuklós, illetve 1 darab opciós csuklós beszerzésére irányult, a BYD Europe lett a nyertes ajánlattevő nettó 1,21 milliárd forintos ajánlatával. A BYD által megajánlott 18,75 méter hosszú BYD B19-es modell hatótávolságát az UITP SORT 2 (városi-elővárosi vegyes) sztenderden alapuló fogyasztásmérések alapján 500 kilométerben adta meg a gyártó, és 84 hónap jótállást vállalna a járművekre. A vázszerkezetre és kocsiszekrényre, valamint az akkumulátorokra pedig 180 hónapos garanciát biztosítana.
A második szakasz 6 darab szóló elektromos autóbusz beszerzésére vonatkozott, 3 darabos opció lehívásának lehetőségével. Itt is a BYD Europe lett a befutó, mégpedig közel 1,75 milliárd forintos nettó ajánlattal. A pályázat alapján a megajánlott K9UD típus energiatárolói 461 kilométer hatótávolságot biztosítanának, és a buszokra 96 hónap, a vázszerkezetre és akkumulátorokra pedig 180 hónap jótállást vállalna a gyártó.
A harmadik részben egy darab hidrogénhajtású szóló autóbusz leszállítására lehetett pályázni, itt a Truck-Trailer & Parts Kft. ajánlata bizonyult a legkedvezőbbnek. A cég nettó 300 millió forint értékben a Toyota üzemanyagcellával szerelt CaetanoBus H2.City Gold típust ajánlotta meg, melynek hatótávolságát az UITP SORT 1 (városi) fogyasztásmérési jegyzőkönyv alapján 669 kilométerben adta meg. A buszra 36 hónapos jótállást vállalna a nyertes ajánlattevő.
A tender mindhárom szakaszában indult a Solaris hazai képviselete, a Prim-Vol Trade Kft. is, ám ajánlatait az eljárás mindhárom szakaszában érvénytelenítette az ajánlatkérő. Az érvénytelenség oka minden rész esetében az volt, hogy a cég nem nyújtott be szakmai ajánlatot, így ajánlata nem felelt meg a közbeszerzési dokumentumokban meghatározott követelményeknek. Az ajánlatkérő szerint a szakmai ajánlat hiánya kritikus hiba, mivel ebben kellett volna részletezni a műszaki paramétereket és a kereskedelmi feltételeket, amelyeken alapult volna az ajánlat értékelése. A tender dokumentációja egyértelműen előírta, hogy ezek az információk hiányozhatnak kisebb jelentőségű részletkérdésekben, de a teljes szakmai ajánlat benyújtásának elmaradása nem hiánypótolható, így az a Prim-Vol Trade esetében az érvénytelenség jogkövetkezményét vonta maga után.