A Daimler Truck Asia divízióhoz tartozó Mitsubishi Fuso február 28-án ismertette a városi-elővárosi Aero Star típuscsaládot érintő idei újításokat, igazodva a közeljövőben életbe lépő legújabb japán előírásokhoz. A fejlesztések a gazdaságosabb üzemeltetést és a nagyobb fokú biztonságot szolgálják.
A frissített kiadás megfelel a 2025-ös modellévtől kötelező érvényű, nehéz gépjárművekre vonatkozó japán üzemanyag-fogyasztási előírásoknak, amely az autóbuszok esetében 14,3%-os hatékonyságnövelést irányoz elő a legutóbbi, 2015-ben bevezetett kormányzati határértékekhez képest. A Mitsubishi Fuso mérnökei ezt a korábbinál kisebb gördülési ellenállású gumiabroncsok alkalmazásával és az alapjárati start-stop rendszer (Idling Stop & Start System, ISS) standardizálásával érték el, utóbbi a károsanyag-kibocsátás csökkentéséhez is hozzájárul. Egy másik japán követelmény teljesítéseként a jövőben valamennyi kivitelhez alapáron jár majd a széles látószögű tolatókamera, amelynek képe hátramenetbe kapcsoláskor automatikusan megjelenik a műszerfalon elhelyezett LCD-kijelzőn.
Az új kiadás áprilistól lesz elérhető a szigetországban a Mitsubishi Fuso regionális képviseleteinél. A 10 750 mm hosszú, egylépcsős padlószintű 2PG-MP35FMF gyári kódjelű modellváltozat alapára 28 063 000 japán jen (átszámítva valamivel több, mint 64,4 millió forint) lesz, míg a legrövidebb alacsony belépésű kivitelért, a 10 705 mm hosszú 2PG-MP38FKF variánsért 32 790 000 jent (közel 75,3 millió forintot) kell majd fizetni Tokió prefektúra területén. Mindkét altípus mozgatásáról hathengeres, 7545 cm³ lökettérfogatú, 270 lóerős (199 kW) Mitsubishi 6M60-T6 dízelmotor gondoskodik, 6+1 fokozatú Allison automataváltóval társítva.
A Japán egyik legnépszerűbb teljes méretű városi-elővárosi típuscsaládjának számító Mitsubishi Fuso Aero Star sorozat aktuális, második generációja 1996-ban jelent meg a piacon. Jelenlegi formájában a 2014-es modellfrissítés óta készül, lassan tehát ismét időszerű lenne már egy, a külső megjelenést érintő ráncfelvarrás (vagy akár teljes generációváltás) is, ezt azonban a japán buszgyártók hagyományosan patikamérlegen mérik.
Fotók: Mitsubishi Fuso