A svéd gyártó villanybuszai jelenleg a járműtelepen végzett konnektoros (plug-in) töltési metódus mellett inverz pantográfos (azaz a töltőoszlopról lenyíló), OppCharge rendszerű gyorstöltővel érhetők el, ez azonban úgy tűnik, nem elegendő a piac teljes lefedéséhez. A vásárlói igényeket meghallgatva a választék rövidesen hagyományos, felfelé nyíló pantográfos gyorstöltési lehetőséggel bővül, amelynek bevezetése valódi innováció helyett sokkal inkább felzárkózást jelent a konkurenciához.
A Volvo lényegében a modern kori akkumulátoros villanybuszozás kezdete óta az inverz pantográfos OppCharge interfész használatát favorizálta a végállomásokon való gyorstöltéshez, főként annak univerzális jellegével érvelve, ám az egységesítőnek szánt megoldásnak nem sikerült kiszorítania a buszok tetejére szerelt áramszedőket. Utóbbi kialakítás kritikájaként elsősorban azt szokás felemlegetni, hogy így a busz menet közben haszontalannak számító plusz terhet visz magával, azonban mégis szép számmal akadnak üzemeltetők, akik erre a megoldásra esküsznek, így hamarosan a Volvo kínálatában is elérhetővé válik a normál, felfelé nyíló pantográf is.
A Volvo villanybuszai a Schunk által fejlesztett könnyű felépítésű, kompakt áramszedőt kapják majd, a 7900 Electric és 7900 Electric Articulated modellek ezzel felszerelt változatai a tervek szerint 2021 őszétől lesznek rendelhetők az európai piacon. Addig is az egyik korai prototípust a napokban egy, a lehetséges töltési eljárásokat felvonultató göteborgi rendezvényen már be is mutatta Volvo a szűkebb közönségnek.
Fotók: Volvo Buses
Ne maradjon le a legfrissebb buszos hírekről, kövessen minket Facebookon is!